Máte jiný problém? Vyberte...

Články

Orlistat dávkování

Dávkování pro jednotlivé značky Orlistatu se mohou mírně lišit, vzhledem k obsahu stejné účinné látky budou ale podobné. Pro jednotlivé značky a druhy naleznete informace o dávkování v příbalovém letáku konkrétního výrobce (nalevo od tohoto textu).

1. Stanovte si počáteční den: Zvolte si předem den, kdy začnete tobolky užívat. Dříve než začnete užívat tobolky, začněte držet nízkokalorickou dietu s nízkým obsahem tuku a nechte Vašemu tělu několik dnů, aby si zvyklo na nové stravovací návyky. Zaznamenávejte si, co jíte do stravovacího deníku. Stravovací deníky jsou účinné, protože si uvědomujete, co jíte, jaké množství jíte, a poskytují základ pro provedení změn.

2. Stanovte si cíl hubnutí: Přemýšlejte o tom, o kolik chcete zhubnout a potom si stanovte cílovou tělesnou hmotnost. Reálný cíl je snížení počáteční hmotnosti o 5% až 10%. Hodnoty poklesu tělesné hmotnosti mohou kolísat týden po týdnu. Snažte se snižovat tělesnou hmotnost postupným, rovnoměrným tempem asi <0,5 kg za týden.

3. Stanovte si Vaše cílové hodnoty pro kalorie a tuky: Pro snadnější dosažení Vašeho cíle ve snížení hmotnosti je potřeba si určit dva denní cíle, jeden pro kalorie a jeden pro tuky.

Přípravek je určen k užívání v kombinaci s mírnou nízkokalorickou dietou s nízkým obsahem tuků. Doporučená dávka je jedna kapsle s obsahem 60 mg orlistatu podaná 3krát denně zároveň s jídlem obsahujícím pouze doporučený obsah tuku. Pokud je hlavní jídlo vynecháno nebo neobsahuje žádný tuk, měla by být vynechána i dávka orlistatu. Během 24 hodin se nedoporučuje užít více než tři 60mg tobolky. Léčba by neměla trvat déle než 6 měsíců. Pokud pacienti nejsou schopni dosáhnout snížení tělesné hmotnosti po 12 týdnech léčby přípravkem, měli by se poradit s lékařem nebo s lékárníkem.

Orlistat není určen k podávání dětem nebo mladistvým do 18 let věku vzhledem k nedostatečným údajům o bezpečnosti a účinnosti přípravku. O použití orlistatu u starších osob jsou dostupné pouze omezené údaje. Účinek orlistatu u pacientů s poruchou jaterních nebo ledvinových funkcí nebyl sledován. Díky minimální absorpci orlistatu není nutná úprava dávkování u starších osob a osob se sníženou funkcí jater nebo ledvin.

přidáno 2.6.2019