Máte jiný problém? Vyberte...

Co mi pomůže?

Slim Pasta

Slim pasta technicky není těstovina. Je to do určité míry náhražka, která jí ale skvěle zastoupí. A přitom neobsahuje prakticky žádné živiny. Nemusíte tyto těstoviny tedy vůbec počítat mezi přijímané potraviny. Není to skvělé?Slimpasta těstoviny jsou vyrobené z mouky získané z kořene rostliny Konjak. Konjak je rostlina, kterou byste hledali pod názvem Amorphallus konjak. Je pěstována v Japonsku ve vyšších nadmořských výškách. Vyskytuje se především v lokalitách mimo civilizaci a není tak intoxikována žádnými nebezpečnými látkami z průmyslové nebo zemědělské produkce. Pro potřeby potravinářského průmyslu se využívá hlíza, která obsahuje vlákninu zvanou glukomannan. Ta výrazně snižuje pocit hladu a díky tomu má příznivé účinky na redukci hmotnosti. Konzumace této rostliny není nic nového. Japonci ji běžně využívají při výrobě nudlí, sušenek i dalších pokrmů. Existují celé kuchařky, které se věnují kulinářství založené na této plodině.

Hlíza pro získání vlákniny z Konjaku má průměr až 25 cm. Kalorická hodnota je prakticky nulová. U vláknin je běžné, že vstřebávají vodu, ale glukomannan má tyto účinky extrémně silné. Je schopen nabobtnat až do úctyhodné 200 násobné velikosti. Díky tomuto zvětšení vyvolává zřetelný pocit sytosti v žaludku. Gelovitá hmota vytvořená z této vlákniny je schopná obalit částečky potravy, trávicí enzymy pak působí pomaleji, a tím se také snižuje množství vstřebaných sacharidů. Glukomannan na sebe váže i tuky a oleje a přirozenou cestou je vynáší z trávicího traktu.

Hlavním produktem Slim pasta jsou přílohy. Díky svým vlastnostem jsou samozřejmě vhodné pro hubnutí. Využívají je ale také ti, kdo mají alergii na jiné potraviny. Nemusí si tak odpírat oblíbené přílohy. Slim pasta z konjaku jsou přirozeně veganské, zcela bez sacharidů, tuků, soli, lepku a přidaných barviv. Jsou také bohatým zdrojem vlákniny, která zajišťuje pročištění střev a ovlivňuje také vstřebávání tuků a cukrů. Slim pasta si můžete užívat ve formátu Fettuccine, Rýže, Nudle, Lasagne, Penne a Špagety.

Inspiraci a také uspořený čas můžete najít v hotových jídlech. Zakoupit můžete balíček ochutnávkový s 3 hotovými jídly a pak si nakupovat ty, které vám chutnají. Budou to skvělé rychlovky na chvíle, kdy nemáte dostatek času.

Protože jíst těstoviny samotné by byla dost nuda (přirozeně nemají žádnou chuť) je vhodné své omáčky doplnit také také o nízkokalorické dresinky, které neobsahují cukry, tuky, soli, lepek ani laktózu. Aktuálně jsou na slimpasta.cz dostupné v osmi různých příchutích. Jsou skvělé pro dochucen konjakových jídel, ale hodí se také do salátů, sendvičů, k masu nebo k rybám. Jsou plně vegetariánské, vhodné pro celiaky i pro ty, kdo jsou intolerantní k laktóze.

Ideální pro objevitele tohoto produktu jsou výhodné balíčky, které nabídnou samotné těstoviny, hotová jídla i dresinky. Vyberete to, co vám chutná a pak už můžete objednávat jednotlivé položky samostatně. Přejeme dobrou chuť a pokud se snažíte zhubnout, přejeme také skvělé výsledky ve vaší snaze.