Máte jiný problém? Vyberte...

Co mi pomůže?

Alli

Tento přípravek již nelze zakoupit.

Alli je prvním volně prodejným lékem v EU s klinicky prokázaným efektem na snížení hmotnosti. Účinná látka orlistat zabraňuje vstřebávání přibližně 25% tuku přijatého v potravě. Tuk, který se nevstřebá, se vylučuje stolicí. Při požívání příliš tučného jídla se může projevit z výše uvedeného důvodu průjem. Vzhledem k tomu, že se kalorická hodnota nevstřebaného tuku nevyužije (1 gram tuku = 9 kalorií), množství kalorií, které vstupují do organismu, se sníží. Orlistat neomezuje vstřebávání kalorií z bílkovin a cukrů. Pokud tedy kalorie z tuku nahradíte cukry, příznivé účinky přípravku Alli se u vás neprojeví a zhubnete méně. Je proto důležité držet se naplánovaného příjmu kalorií a tuků a jíst potraviny, které mají nízký obsah kalorií a tuku.Alli vás tedy mimo jiné "naučí", abyste si vybírali stravu s nižším obsahem tuku. Alli mohou užívat osoby starší 18 let a s BMI (body mass index) vyšším než 28. Pilulka ovšem nenahradí změnu stravovacích návyků, která je ve většině případů nutná pro efektivní zvládnutí nadváhy.

Určitý obrázek a předpoklad účinnosti Alli si můžeme udělat z informací o klinickém testování, které bylo součástí schvalovací procedury. Stručně řečeno, lidé s nadváhou nad BMI 28 shodili s Alli v průměru 4,8 kg (během ročního pozorování), kontrolní skupina s placebem 2,3 kg. Rozdíl byl tedy 2,5 kg.

Alli obsahuje stejnou účinnou látku orlistat jako přípravek Xenical, Xenical je ale na lékařský předpis. Rozdíl je v dávce, jedna tobolka Alli obsahuje 60 mg účinné látky, Xenical obsahuje 120 mg.