Máte jiný problém? Vyberte...

Články

Ketodieta: tipy, triky a postřehy

Na Ketonovou dietu se můžete vrhnout kdykoliv. Ale nyní je příhodná doba, protože je nový rok a pokud vezmete předsevzetí opravdu zodpovědně, nikdo vám to nebude chtít rozmlouvat. Na druhou stranu bychom vám rádi řekli, že nemusíte nutně podlehnout marketingu.

Ketodiet, Ketomix, Ketofit nebo MyKeto jsou super firmy, které vám pomohou začít. Jak ale budete postupovat dietou a kila začnou mizet, začnete mít na jazyku jedinou otázku – nemohl bych si to udělat sám a laciněji? A odpověď je samozřejmě, že ano.Skvělým příkladem může být například základ každé z těchto diet – proteinový nápoj. Podíváme-li se na složení zjistíme, že se jedná prakticky o shodný produkt, jako jsou proteinové nápoje nabízené pro sportovce. Dokonce některé z těch, které seženete v obchodech pro sportovce obsahují nižší množství sacharidů, než ty, které nabízejí výše zmínění poskytovatelé diet. Nebojte se proto zamířit například na stránky obchodu MyProtein.cz nebo Protein.cz. Využijte výhodnější nabídky nebo slevové kupóny a nakupte svůj nápoj levněji. Uvidíte, že nabízejí také mnohem širší výběr příchutí a různé kvality včetně veganské varianty.

Podobně tomu ale je i u dalších produktů. Ketomix.cz nabízí zajisté skvělé tyčinky s nízkým obsahem sacharidů a vysokým obsahem proteinu. Pokud ovšem už držíte dietu trochu déle, možná se vám zají omezený výběr příchutí. MyProtein a další sportovní obchody nabízejí také proteinové tyčinky. Mají obvykle větší podíl sacharidů, ale rozhodně nabízejí větší škálu. Vybírejte pečlivě, ale nebojte se dopřát si jednou za čas tyčinku, která má více sacharidů. Ketózu tak neporušíte, pokud si z těchto tyčinek neuděláte pravidlo. (Skvělou alternativou jsou také tyčinky z řetězce drogerií DM prodávané pod značkou Sportness).

Pokud jste se naučili vyřadit ze své stravy sacharidy v co největším objemu, budete zajisté chtít pomalu do svého jídelníčku zařazovat trochu běžnější potraviny. Večerní chlebík pod značkou Penam najdete spolehlivě v Tescu (využít můžete iTesco) i dalších supermarketech. Nemusíte se bát tučnějších jídel, které byste si se zdravou stravou jinak rozhodně nepředstavili – problém není majonéza, uzeniny s vysokým obsahem masa nebo i tuku nebo třeba vejce.

Pokud jste využívali služeb Ketodiet, Ketomix, Ketofit nebo MyKeto je ideální postupně se od jejich produktů odklánět. Nemusíte je ale zatracovat nadobro. Vyberte si ty produkty, které vám nejvíce vyhovují a začněte je doplňovat něčím vlastním.Chybí vám pivo nebo víno? Suché bílé víno vám rozhodně v množství jedné až dvou skleniček v pozdější fázi diety uškodit nemůže. S běžným pivem je to horší, ale i pro něj je tu alternativa – dia pivo. To obsahuje zhruba 4g sacharidů na půllitr. Prodává jej několik značek včetně Primátora, Staropramenu nebo Gambirnus. Díky tomu nebudete muset při návštěvách sedět nasucho a poslouchat výsměch nad vaší snahou zhubnout (i nejlepší přítel si rád často rýpne).

Myslete na základní pravidlo. Kalorický příjem nesmí být vyšší než kalorický výdej. To platí i pokud se vyhnete sacharidům. Buďte rozumní a když si koupíte kousek bůčku pod vajíčka, nepřehánějte to. A hlavně – než něco koupíte, čtěte pozorně nutriční hodnoty a složení produktu.

přidáno 15.1.2020