Máte jiný problém? Vyberte...

Články

Ketodieta: Jaké jsou výsledky po více než 1 roce?

Vrhli jste se také na hubnutí pomocí keto diety? Není to levné, není to snadné. Ale dá se to dokázat. Ptáte se: vydrží vám shozená kila, pokud zhubnete pomocí keto diety? Záleží na vaší pevné vůli.

Keto dieta je skvělý nástroj na hubnutí. Opravdu funguje. Vyzkoušel jsem to na vlastní kůži. 16 kilogramů dole. Otázka ale je - vydrží tato kila? Pokud se vrátíte so svých zajetých kolejí - tedy sedavého způsobu života a konzumace velkého množství jídel plných sacharidů, tak rozhodně ne. Není to zázračná dieta. Je to nástroj, který vám pomáhá změnit váš životní styl.

keto dieta ať už dělaná po domácku nebo s pomocí produktů od firem jako je Ketomix, Ketodiet a dalších je založená na omezení sacharidů a nahrazení bílkovinami a částečně také tuky. Znamená to pro vás absolutní vynechání pečiva, cukru i velké části ovoce a některé zeleniny. Neznamená to ale, že na tyto věci můžete zapomenout na věky.Díky Keto dietě si uvědomíte, které potraviny obsahují velké množství cukrů ať už těch jednoduchých tak složitých. Budete mít šanci se chovat střídmě v případě jejich konzumace.

Jak tedy postupovat? Většina lidí, kteří zhubli pomocí keto diety, která je opravdu přísná, přechází na méně striktní způsob stravy, který se nazývá Low Carb. Lidé se obvykle snaží v tomto životním stylu držet svůj přísun sacharidů na hodnotě do 100 g, což je podstatně více ve srovnání s dietami od Ketomixu, kde se denní příjem pohybuje kolem 30 g. Můžete si tedy dopřát o něco více. Můžete zařadit větší množství zeleniny, můžete se pustit do konzumace třeba jogurtů a můžete zkusit i třeba jedno pivo denně. Samozřejmě si můžete dopřát "cheat day" a dopřát si cokoliv. Nic není zakázáno. Důležité ale je mít stále přehled o tom, jaké potraviny přijímáte a snažit se cukry vyřadit ze svojí stravy a nahradit je něčím jiným. Poznáte suroviny jako je Erytriol a Xilitol což jsou zvláštní alternativy cukru, které jsou přírodní a přesto je můžete konzumovat bez obav. Zjistíte, že pšeničnou mouku můžete snadno nahradit moukou z různých ořechů. Zjistíte, že nepotřebujete moučné přílohy, ale vystačíte si s čerstvou zeleninou.

Pokud vám zachutnaly některé produkty od Ketomixu, Ketodiet a dalších, pak můžete samozřejmě některé z nich konzumovat dále. Není to ovšem podmínkou a můžete ušetřit i tak, že si podobné produkty najdete v supermarketu. Rozhodně například nepotřebujete koktejly, které jsou obvykle levnější ve sportovních potřebách a mají velmi podobné složení. Na snídani si můžete místo chleba s máslem dát vajíčka a jako přílohu zeleninu. Na večeři se nemusíte bát kvalitní uzeniny opět s dostatkem zeleniny. Pokud máte rádi ovoce, buďte střídmí. Vhodné jsou jahody, maliny, borůvky a další bobule, ovšem pokud máte tendence zkonzumovat před vánoci kilo mandarinek na posezení, opravdu pro sebe neděláte dobrou věc.

Keto dietu berte tedy jako nástroj pro rychlé a okamžité zhubnutí a odlehčení vašemu tělu a také jako vzdělávací nástroj, který vám ukáže cestu ke zdravému životnímu stylu. Přejeme vám hodně štěstí ve vaší snaze hubnout a zdravě žít.

přidáno 2.8.2021