Máte jiný problém? Vyberte...

Články

Hubnutí boků

Na úvod je potřeba si uvědomit, že cesta k tomu, jak zhubnout boky, souvisí s celkovou úpravou stravovacích návyků a zařazením pravidelného cvičení na potřebnou partii. I když se opravdu můžete zbavit nepříjemných tuků na bocích, je třeba si pro začátek připomenout, že neexistují cviky na cílené na boky, při kterých by se vám spaloval tuk cíleně z boků. Nelze tedy říci "cvičte toto cvičení a bude se vám spalovat tuk na bocích".

1. cvik na boky

Lehněte si na bok, nohy napnuté, obě špičky ukazují přímo před sebe. Nyní pomalu zvedněte vrchní nohu – a pokud zjistíte, že noha nejde zvednout příliš vysoko – pak toto cvičení děláte správně (jakmile totiž špička vrchní nohy míří nahoru a ne před sebe, půjde vám noha zvednout výše – ale již neposilujete ty správné svaly). Opakujte 10-15 krát.

2. cvik na boky

Šikmé zkracovačky – Lehneme si na záda, jednu nohu zvedneme do cca 45 stupňů a druhou pokrčenou nohu dáme chodidlem na koleno. Paže dáme za hlavu a otáčíme trupem, abychom se dotýkali loktem protějšího kolene.

3. cvik na boky

Šikmé přitahování kolen k tělu. Opřeme se o předloktí, nohy mírně pokrčíme a šikmo zvedáme na jednu a pak na druhou stranu. Další efektivní možnost, jak zhubnout boky nebo jinou konkrétní část těla, představuje kalanetika.

přidáno 28.7.2016