Máte jiný problém? Vyberte...

Články

Dieta South Beach

SoBe je pláž v Miami, na které byla natočena většina dílů seriálu Miami Vice. Kardiolog Agatston podle ní pojmenoval svou dietu ani ne tak kvůli "kokainovým kovbojům", kterými okolí proslulo a dokonce ani kvůli důchodcům, kteří byli hlavními zákazníky zdejších upadajících hotelů. South Beach se v době, kdy s dietou přišel stala nejfotogeničtějším místem planety.

Tvrdí se, že tu stále bydlí více než 1500 fotomodelů a modelek a davy dalších se sem denně kvůli fotoshootingům sjíždějí.

Toužíte li být krásní a zdraví jako Kate Mossová, zkuste dietu South Beach (nebo kokain), tak asi zní argumentace.

Sama dieta pozůstává z téhož, jako Atkinsova, jen byl Dr. Agatston milosrdnější k našemu oběhovému systému a dovolil trochu ovoce nejspíš díky své specializaci. Proklamovaným cílem je zabránit Američanům v přecpávání se kukuřičnými lupínky a jiným vysokokalorickým krmivem pro dobytek. Snaží se národ vymanit z cyklu, kdy mu jedny uhlohydráty ráno zvednou hladinu inzulínu a ta si pak vynutí konzumaci tdalších a dalších uhlohydrátů.

Výhody: Více se dbá na dělení tuků na doporučené a nedoporučené a nevystavuje nás tolik hypoglykemickým šokům. Nechá vás celý den chroupat nějaké menší přesnídávky, které vám hladinu glukózy udrží na snesitelné úrovni. Ve finále byste měli dospět k požívání normální stravy v normálních množstvích, což je skutečně chvályhodné. Pokud není možné s tím začít rovnou.

přidáno 28.7.2016